Ekonomika iš filmų

Kaip matėme iš praėjusio įrašo, išminties apie pinigus galima pasisemti netgi iš poezijos. Ar kas nors nustebs, kad The_Social_Networkapie ekonomiką galima sužinoti iš filmų? Pasidalinsiu filmais, kuriuose aktualūs piniginiai santykiai, ekonomika, verslas ir pan. Jie puikiai tiks ir pradedančiajam verslininkui, ir norinčiam prasmingai laisvą laiką praleisti studentui.

Socialinis tinklas (,,The Social Network”), 2010

Jauniausias pasaulio milijardierius Markas Zuckerbergas įkūrė socialinį tinklą ,,Facebook” ir jam vadovauja iki šiol, tačiau trumpa vaikino karjera neaapsiejo be įtampos. Filmas tik parodo, kaip draugai gali virsti priešais, rašo ,,Inc”.

Nuo Harvardo bendrabučio kambario iki teismo salės – filmas ,,Socialinis tinklas” yra paremtas tikrais faktais.

Nors pats M. Zuckerbergas ir jo komanda griežtai paneigė filme atspindėtą tikrovę, filmo linija puikiai parodo kaip jauni verslininkai dėl šlovės ir pinigų gali paminti asmeninius santykius.Wall_street_1987

,,Volstritas” (,,Wall Street”), 1987

Godumas – ne visada gerai. Jaunas biržos spekuliantas Budas Foxas (aktorius Charlie’is Sheenas) desperatiškai bando tapti ,,svarbiu” finansų pasaulyje. Jis susitinka su negailestingu ir labai turtingu brokeriu Gordonu Gekko (aktorius Michaelas Douglasas), kurio gyvenimo moto – ,,godumas yra gerai”.

G. Gekko tampa jaunojo B. Foxo mentoriumi. Jaunuolis įtraukiamas į nešvarius biržos žaidimus – sukčiavimu ir prekyba akcijomis pasitelkiant viešai neplatinama informacija. Kai B. Foxas už tai atsiduria už grotų, supranta, kad gyvenime yra daug svarbesnių dalykų nei pinigai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s